Yeni Doğan Kıyafet Alışveriş Tavsiyeleri

Yeni doğan kıyafeti almak anne babalar için heyecanlı ve çokta mutluluk verici bir dönemdir.Söz konusu bebeğimiz olunca en hassas en özenli olduğumuz bir dönemdeyiz ve bu süreçte de akımıza bir sürü soru da beraberinde geliyor

Yeni doğan bir bebeğin nelere ihtiyacı olur ?
Hangi üründen kaç tane almalıyım?
Alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle alışverişe başlamadan en önemli belirleyicilerden biri bebeğimizin doğacağı mevsimdir. Ve evimizin sıcaklığını da göz önüne alarak alışveriş tercihlerimizi oluşturmamız gerekir.

Hastane çıkışı denilen setler zıbın/body, tulum, şapka, eldiven ve çoraptan oluşur ve ilk zamanlar için son derece pratiktir.

Diğer yandan bebek ilk doğduğunda ilk ihtiyacımız olan kıyafetler şöyledir:

  • Body/zıbın, Tulum, Çorap, Şapka ve Eldiven

Yenidoğan kıyafet seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

  • Bebeğimize rahat edeceği kıyafetler tercih etmemiz gerekmektedir. Bu nedenle tercihlerimizin boyu ve bedeni bebeğimizin kilosuna ve boyuna uygun olmalıdır. Kıyafetleri, bebeğimizi sıkmayacak bolluk ve büyüklükte olmalıdır. Sonrasında ise gelişimine ve ayına göre seçimler yapılmalıdır.
  • Bebek kıyafetlerinde yakası rahat, önden ya da omuzdan çıtçıtlı açılan tulumlar ile üst alt kıyafetler tercih edilmelidir.
  • Özellikle ilk dönemler sık alt değişimi yaptığımız için Alt değişimini rahat yapacağımız tercihlerden bulunabiliriz.
  • Yıkandığında boya çıkartmayan, bebeği tahriş etmeyecek kaliteli kıyafetlerin alınmasına özen gösterilmelidir.
  • Alacağımız kıyafetlerde etiket kısımlarına dikkat edebiliriz. Etiket kısmı bebeğin cildini tahriş etmeyecek şekilde yumuşak olmalıdır.
  • Tüylü ve pelüş giysiler tercih edilmemelidir. Aynı zamanda küçük parçalı aksesuarlı ürünlerde ilk dönemler için uygun değildir.

Bir cevap yazın