Bebek İlk Doğduğunda Ne Giyer?

 

Bebek bekleyen ebeveynlerin şüphesiz en heyecanlı ve en meraklı olduğu nokta bebeklerin doğum esnasıdır. İlk defa doğan bebekler yani yenidoğan olarak adlandırılan bebeklerin ne giyeceğini aileler bilemez. Bebekler ilk doğduğunda ne giyer araştırmaları özellikle son 2 ayda sıklıkla yapılmaktadır.

Bebeklerin doğdukları ilk andan itibaren pek çok ihtiyaçları bulunamaktadır. Bu ihtiyaçların ne olduğunu ve seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdik. Bu bilgiler ile bebeğinizin ilk doğduğu andan giyeceği bütün bebek giyim ürünlerine sahip olmuş olacaksınız.

Çıtçıtlı Body

Çıtçıtlı bebek body, bebeklerin ve ebeveynlerin en çok kullandığı bebek giyim ürünü olmaktadır. Bunun sebebi evde sürekli olarak bebek body giydirilmesidir. Bebek body arasında kullanımının en kolay olanı ise çıtçıtlı bodydir. Çıtçıtlı body kolay açılması ve kapanması ile ebeveynlerin bebeklerini giydirmekte zorlanmamasını sağlamaktadır. Ayrıca giyip çıkarması da yine aynı şekilde kolaydır.

Bebek Tulum

Bebek tulum modellerini, bebeğiniz hem soğuk gecelerde uyurken hem de gün içerisinde giyebilir. Hem çıtçıtlı hem de fermuarlı modelleri bulunan bebek tulumları kesinlikle alınması gereken bir üründür. Ayrıca 2’li bebek tulum takım modelleriyle bebeğinize hem tulum hem de şapka almış olursunuz. Bu sayede bebeğinizin başını da korumuş olursunuz. Özellikle bebek 2’li tulum takım modelleri bebeğiniz ile dışarı çıkacaksanız idealdir. Bunun sebebi bebeklerin dışarı çıktığında hem güneşten hem de rüzgârdan başlarının korunması gerekmesidir.
Aynı zamanda bebek tulum modellerinin patikli olan çeşitleri de bulunmaktadır. Patikli bebek tulumları bebeğinizin gaz sorunu yaşamamasını sağlamaktadır. Ayrıca bebeklerin ayaklarının korunması içinde patikli bebek tulum tercih edilebilir.

Bebek Şapka

Bebek şapka yenidoğan bebeklerin özellikle hastane çıkışından eve giderken kullanılması gereken bir üründür. Bunun sebebi az önce de belirttiğimiz gibi bebeklerin başları güneşten ve rüzgârdan korunmalıdır. Bu konu çok önemlidir. Eğer şapkalı bebek giyim eşyalarından almadıysanız mutlaka bebek şapka almanız gerekiyor.

Eldiven

Bebeklerin özellikle parmaklarının korunması çok önemlidir. Sürekli keşfetmek isteyen bebeklerin parmaklarının korunması ancak bebek eldiven ile mümkündür. Bazı bebek giyim ürünleri kendiliğinden bebek eldiven bulundursa da bazı bebek giyim ürünlerinde bulunmamaktadır. Eğer bulunmuyorsa mutlaka bebek eldiven almanız gerekiyor.

Hastane Çıkış Setleri Nedir?

Hastane çıkış seti, kısaca yeni bebek sahibi olan ebeveynlerin bebeklerini hastaneden eve getireceği yani yenidoğan bebeğin giymesi gereken kıyafetlerin hepsini içermektedir. Hastane çıkış seti heyecanlı ebeveynlerin bazı detayları atlamaması için özel olarak hazırlanmıştır. Yukarıda belirttiğimiz ve bebeğinizin ihtiyacı olan her şeyi hastane çıkış setlerinde bulmanız mümkündür. Eğer tek tek almak istemiyorsanız ve hiçbir detayı atlamak istemiyorsanız hastane çıkış seti tam size göre.

Bebek Giyim Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebek giyim ürünleri çok hassas bir konudur bu yüzden alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlara dikkat etmeniz bebek giyim ürünlerinin bebeğinizin cildine zarar vermemesini sağlayacaktır. Dikkat etmeniz gereken unsurlar şu şekildedir.
– İlk olarak dikkat etmeniz gereken ve en önemli husus bebek giyim ürününün %100 pamuklu olmasıdır. %100 pamuklu ürünler hem nefes alabilen yapısı ile bebeğinizin cildini korur hem de bebeğiniz kıyafetlerin içerisinde rahatsız olup huysuzlaşmaz.
– Bebek giyim ürünlerini yaşına uygun bir şekilde almanız gerekiyor. Küçük gelen bebek giyim ürünleri bebeğinizin gelişimini olumsuz etkileyecektir. Ayrıca cildine de zarar verecektir. Büyük kıyafetler aldığınız zaman ise bebeğinizi tam olarak korumayacaktır.
– Bebek giyim ürünlerini alırken boyalı ürün almamaya özen gösterin. Boyalı ürünler kanserojen maddeler içermektedir.

Bir cevap yazın